Aktualności

Bezdomna seniorka z demencją, odnaleziona przez strażników miejskich

28.07.21

27 lipca, około godziny 18.20 Dyżurny Straży Miejskiej Miasta Tychy otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca, który poinformował że w rejonie ul. Rolnej 38, od dłuższego czasu przebywa prawdopodobnie zagubiona, starsza kobieta.

Zabezpieczenie uroczystości świecenia pojazdów - odpust w kościele pw. Św. Krzysztofa

26.07.21

25 lipca, strażnicy miejscy wzięli udział w zabezpieczeniu parafialnego odpustu, podczas którego odbyło się świecenie pojazdów. Jest to jedna z największych w Polsce tego typu uroczystości.

Nietypowy gość na budynku przy Ul. Rodakowskiego 

20.07.21

Sezon wakacyjny w pełni. Wielu mieszkańców naszego miasta wyjechało na wakacyjny odpoczynek. Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu swoich zwierząt.

Zagubiona seniorka odnaleziona przez strażników miejskich

09.07.21

7 lipca, około godziny 15:00 dyżurny straży miejskiej w Tychach, otrzymał zgłoszenie o przebywającej w zaroślach starszej osobie która prawdopodobnie może potrzebować pomocy.

W dalszym stopniu walczymy z pandemią koronawirusa

06.07.21

Od początku pandemii, strażnicy miejscy są zaangażowani w bezpośrednią walkę z koronawirusem.

Nieprzytomny nastolatek pod wpływem alkoholu na Paprocanach

29.06.21

29 czerwca, około godziny 16:00 strażnicy miejscy patrolujący rejon Ośrodka Wypoczynkowego "Paprocany", pod jednym z drzew zauważyli leżącego, nieprzytomnego nastolatka w stanie głębokiego upojenia alkoholowego.

Ponad 500 uczniów zdało egzamin na kartę rowerową

29.06.21

Na przełomie maja i czerwca, straż miejska w Tychach, przy współpracy z tyskimi szkołami, po raz kolejny zorganizowała "egzamin na kartę rowerową".

Zabezpieczenie kolizji na zjeździe z DK1 w ul. Sikorskiego

25.06.21

23 czerwca, parę minut przed godziną 19:00 strażnicy miejscy transportując bezpańskie zwierzę do miejskiego schroniska, jadąc Ul. Sikorskiego zauważyli samochód osobowy który uderzył w betonową, przydrożną latarnie na zjeździe z DK1 w ul. Sikorskiego.

Nowe przepisy w sprawie elektrycznych hulajnóg już obowiązują

24.06.21

Od 20 maja hulajnogi elektryczne i inne tego typu urządzenia są pojazdami. W życie weszło nowe prawo, które zakazuje jazdy chodnikiem, we dwójkę na jednej hulajnodze lub po alkoholu, a nakazuje poruszanie się zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

Utonięcie na Jeziorze Paprocańskim - działanie służb ratowniczych

22.06.21

20 czerwca, parę minut po godzinie 16 strażnicy miejscy pełniący służbę w rejonie Jeziora Paprocańskiego, otrzymali informacje iż w rejonie śluzy, ratownicy WOPR mają przeprowadzać Resustytacje Krążeniowo - Oddechową u mężczyzny podjętego z wody.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×