29 stycznia 2024 14:06

Straż Miejska w Tychach ma drona, który będzie wykorzystywany do kontroli spalania w instalacjach grzewczych w naszym mieście. Możliwości wykorzystania drona są ogromne. Zadania jakie można dzięki niemu wykonywać zależą od rodzaju podczepianej głowicy.

Kontrola składu dymu powstającego w procesie spalania, pomiary jakości powietrza, nadzór wizyjny to tylko podstawowe możliwości drona. Zasięg drona to około 6 km w terenie otwartym co pozwala na dotarcie w każdy rejon miasta. To dla nas potężne narzędzie ułatwiające kontrolę w terenie. 

 

DJI Matrice 350 RTK to jeden z najlepszych dostępnych w Polsce modeli drona. Został zakupiony w ramach Budżetu Obywatelskiego na wniosek tyskiego radnego. 

foto: SM Tychy

MW

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.