17 stycznia 2024 15:13

Coroczna narada to głównie podsumowanie działań Straży Miejskiej z poprzedniego roku. Spotkanie nie mogło się obejść bez wniosków i planów Kierownictwa jednostki na 2024 rok. 

Dyżurni Straży Miejskiej w Tychach przyjęli w 2023 roku ponad 12 tysięcy interwencji. Wbrew rozpowszechnionym opiniom nieprawidłowe parkowanie to tylko 15% wszystkich zgłaszanych interwencji. A w ciągu roku założono tylko 160 blokad.  

Na tym przykładzie widać, że tyska Straż Miejska zajmuje się innymi działaniami niż przysłowiowa pietruszka i blokady. 

Tyscy funkcjonariusze zaangażowani są w wiele różnych działań związanych z porządkiem i bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta. Począwszy od kontroli posesji z zakresu ochrony środowiska do szeroko rozumianej profilaktyki wczesnoszkolnej. Kursy pierwszej pomocy dla kierowców tyskich autobusów i trolejbusów czy kursy samoobrony dla kobiet to mały zakres naszej działalności.  

Zgłoszenia i prośby o interwencje zgłaszane są nie tylko przez mieszkańców naszego miasta. Ścisła współpraca z Policją i ITD w czasie realizacji między innymi zadań związanych z holowaniem pojazdów na parking strzeżony powoduje, że do naszej jednostki zgłaszają się osoby z różnych części Polski. W związku z sytuacją za naszą wschodnią granicą, odnotowaliśmy znaczny wzrost interwencji dotyczących cudzoziemców.

foto: SM Tychy

MW

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.