12 stycznia 2024 11:26

Co roku funkcjonariusze sprawdzają miejsca bytowania osób bezdomnych. W najtrudniejszym dla nich okresie roku dzielnicowi Straży Miejskiej w Tychach pomagają przeżyć duże mrozy.

Zadaniem funkcjonariuszy Straży Miejskiej w tym okresie jest ciągły nadzór nad miejscami przebywania osób bezdomnych nie dopuszczając do ich zamarznięcia. Funkcjonariusze w patrolu interwencyjnym co kilka godzin udają się w rejony gdzie przebywają bezdomni dowożąc im gorącą herbatę i rozpytując o stan zdrowia i aktualną sytuację.

Kiedy zauważysz bezdomnego nie przechodź obojętnie. Zobacz w jakim jest stanie. Jeśli potrzebna jest pomoc powiadom odpowiednie służby.

Nie bądźmy obojętni. Nie pozwólmy nikomu zamarznąć tej zimy.

foto: SM Tychy

MW

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.