30 listopada 2023 11:49

Straż Miejska w Tychach będzie miała drona. Projekt zgłoszony przez radnego w ramach Budżetu Obywatelskiego został pozytywnie zaakceptowany. Strażnicy do kontroli jakości powietrza w naszym mieście będą wykorzystywali specjalistycznego drona.

Niestety dron sam nie wykonuje żadnych zadań. Musi mieć do tego operatora. Dlatego też w tyskiej straży przez tydzień szkoli się 4 pilotów. Kilkudniowe zajęcia teoretyczne oraz 2 dniowy trening praktyczny ma przygotować strażników do obsługi i właściwego wykorzystania drona. Część teoretyczna to nie tylko obowiązujące prawo ale też specjalistyczna nomenklatura używana przez pilotów. Przyszli piloci muszą zapoznać się z prawem i przepisami lotniczymi, struktura przestrzeni powietrznej, kategoriami lotów, procedurami operacyjnymi i występującymi zjawiskami meteorologicznymi jakie mogą się zdarzyć w trakcie wykonywania lotów.

Funkcjonariusze po zakończeniu szkolenia muszą zdać egzamin.

MW

foto: SM Tychy

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.