21 listopada 2023 10:36

Okres jesienno - zimowy, jest trudnym czasem dla osób bezdomnych. Jak co roku strażnicy miejscy w tym okresie rozpoczęli szczegółowe i wzmożone kontrole miejsc, w których mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy.

Pustostany, klatki schodowe czy wiaty śmietnikowe - to między innymi w takie miejsca docierają codziennie tyscy strażnicy miejscy, którzy niejednokrotnie alarmowani przez mieszkańców, starają się pomóc bezdomnym.

Noclegownia lub ogrzewalnia to najczęstsze miejsca, które proponowane są potrzebującym w kryzysie bezdomności. Kiedy jest zagrożone czyjeś zdrowie lub życie, wzywamy pogotowie ratunkowe. Pomoc osobom bezdomnym trwa cały rok, jednakże ten szczególny okres jest wyjątkowy. Z racji, że nasze miasto stale się rozrasta, w okresie jesienno-zimowym można zauważyć sporą migrację bezdomnych z innych regionów kraju.

Strażnicy weryfikują miejsca przebywania bezdomnych z lat ubiegłych, dodając na swoją mapę kolejne, tak aby pomoc docierała do każdego potrzebującego. Funkcjonariusze będą ponawiać kontrole, zweryfikują też każdy sygnał, który do nich dotrze, dotyczący nie tylko zjawiska bezdomności, ale też udzielenia ewentualnego wsparcia i pomocy osobom starszym i samotnym, które mogą bytować w trudnych warunkach socjalnych.

Fot: Kamil Peszat / Tychy.pl

(MP)

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.