16 listopada 2023 14:58

14 listopada, kilka minut po godzinie 21 do patrolujących rejon Al. Bielskiej strażników miejskich podbiegł mężczyzna, który poinformował że na pobliskiej hali sportowej jego kolega potrzebuje pilnej pomocy medycznej.

Funkcjonariusze bezzwłocznie udali się we wskazane miejsce, gdzie na miejscu zastali mężczyznę bez funkcji życiowych. Od kolegów mężczyzny udało się uzyskać informację, że pogotowie ratunkowe zostało już powiadomione. Strażnicy natychmiast rozpoczęli Resustytację Krążeniowo – Oddechową, po chwili na miejscu zjawił się Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policjanci, wówczas wdrożono Medyczne Czynności Ratunkowe. Niestety pomimo prawie godzinnej walki, życia mężczyzny nie udało się uratować.
 
Każdy funkcjonariusz Straży Miejskiej Miasta Tychy, jest przeszkolony z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ponadto w strukturach naszej formacji są osoby posiadające tytuł Ratownika. Stale podnoszone kwalifikacje oraz posiadany sprzęt medyczny sprawia że zaufanie społeczeństwa do Straży Miejskiej ciągle rośnie.
 

Fot: 112Tychy.pl

(MP)

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.