14 sierpnia 2023 13:23

Dzisiaj na ul. Żwakowskiej było dużo mediów i służb. Policja, Straż Pożarna i ratownicy medyczni uczestniczyli w symulacji wypadku z udziałem rowerzysty. Konferencja z dziennikarzami i symulacja potracenia to działania profilaktyczne w ramach akcji "Bezpieczna droga".

Wielokrotnie powtarzane czynności stają się nawykiem. A w takim przypadku nawykiem powinny być działania jakie musimy podjąć po zdarzeniu na drodze. Po ilości mediów i przygotowań można przypuszczać, że powstanie jakiś film poglądowy. Każde działanie ma znaczenie. Uświadamianie uczestnikom ruchu- pieszym, rowerzystom czy osobom korzystającym z hulajnóg i tym podobnych urządzeń zagrożeń jakie mogą napotkać na drodze a pokaz i konkretny przypadek na drodze to inne przeżycie.

Tym razem to była tylko symulacja i nikomu nic się nie stało. 

foto.SM Tychy

MW

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.