7 sierpnia 2023 12:21

Tegoroczny, jubileuszowy 80 Tour de Pologne miał swój tyski odcinek. To 7 etap wyścigu. W zabezpieczeniu przejazdu uczestniczyła tyska Straż Miejska

4 sierpnia częściowo wyłączono z ruchu DK-44 ul.Mikołowską i ul.Beskidzką. To główne arterie miasta które łączą dzielnice miasta z jego centrum. Niestety nie była to dobra godzina dla tych kierowców, którzy właśnie wracali z pracy i trafili na zamknięcie ruchu. Dla bezpieczeństwa kolarzy oraz ekip towarzyszących został całkowicie wstrzymany ruch na trasie przejazdu.

Na głównych skrzyżowaniach ruchem kierowali policjanci. Strażnicy zabezpieczali dojazdy do trasy przejazdu. Naszym zadaniem było informowanie kierowców, którzy poruszali się w kierunku zamkniętych odcinków dróg o aktualnej sytuacji i możliwościach objazdu.

Zwarty peleton przejechał przez tyski odcinek po godz. 15. Po przejeździe kolarzy sprawnie i bardzo szybko udało się przywrócić normalny ruch.

Dziękujemy kierowcom za zrozumienie i współpracę.

foto: SM Tychy

MW

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.