27 lipca 2023 0:00

Pokazy, prezentacje i kursy I pomocy przedmedycznej tyscy strażnicy organizują w szkołach, festynach, jednostkach miejskich czy nawet przedszkolach. W tym roku zacieśniamy współpracę z tyskimi seniorami.

Seniorzy w Tychach są bardzo aktywni. Licznie uczestniczą w rekreacyjnych zajęciach ruchowych. Dzisiejsze warsztaty z udzielania I pomocy przedmedycznej to też inicjatywa seniorów. Razem strażnik razem z policjantami no i oczywiście fantomem przypominali zasady RKO. Prezentacja podstawowych zasad udzielania I pomocy. Dbanie o własne bezpieczeństwo w czasie prowadzenia resuscytacji oddechowo-krążeniowej. I oczywiście próba własnych sił w prowadzeniu reanimacji. To tematy jakie były podejmowane w czasie spotkania w Klubie seniora. 

Profesjonalny fantom i dedykowana aplikacja to doskonałe narzędzia do oceny naszej skuteczności prowadzonych czynności. Bo z obiektywną oceną to już różnie bywa:) Wszak my Polacy wiemy najlepiej.... 

Takiego typu spotkania i pogadanki to inicjatywy tyskich strażników i policjantów. Mają aktywizować tyskich seniorów. A uczestnicy mają poczuć się w naszym mieście spokojnie i bezpiecznie. Odpowiemy na każde zaproszenie.

Obszerne artykuł na stronie KMP Tychy

foto: KMP Tychy

MW

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.