2 czerwca 2023 10:27

Straż Miejska w Tychach zawarła nowe porozumienie w sprawie współpracy w ramach kampanii "Nowe narkotyki - nowe zagrożenia"

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach jest inicjatorem nowej kampanii realizowanej w naszym mieście. Głównymi koalicjantami jest Policja i Straż Miejska. Kampania ma polegać na prowadzeniu działań zapobiegawczych skierowanych do wszystkich osób objętych edukacją. Grupą docelową są uczniowie tyskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych a także rodzice i opiekunowie.

W ramach akcji skupimy się na działaniach profilaktyczno-edukacyjnych realizowanych w naszej jednostce przez dział profilaktyki. 

Założenia kampanii:

-dostarczanie podstawowych informacji o kontekście używania środków psychoaktywnych, w tym głównie nowych narkotyków,

-kształtowanie umiejętności podejmowania decyzji odnośnie własnego zdrowia i poczucia odpowiedzialności,

-zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne i zagrożenia wynikające z korzystania ze środków psychoaktywnych,

-profilaktyka uzależnień i przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu nowych substancji psychoaktywnych w środowisku młodych ludzi.

 

MW

foto:Sanepid Tychy

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.