16 marca 2023 10:43

W każdym tygodniu dyżurny Straży Miejskiej odbiera zgłoszenia mieszkańców dotyczące zwierząt.

Dzisiaj, około godz.7, mieszkaniec osiedla Z1 zgłosił interwencję dyżurnemu dotyczącą dzikich zwierząt. Zgłoszenie o "spacerującym" wzdłuż ul.Sikorskiego ptaku przekazano do realizacji patrolowi zmotoryzowanego wyposażonym w sprzęt do wyłapywania zwierząt. Porannym spacerowiczem okazał się kormoran. Nie wiadomo dlaczego akurat wybrał to miejsce gdy w pobliżu osiedla jest kilka zbiorników wodnych. Po krótkim pościgu udało się złapać kormorana i zabezpieczyć do przewozu w radiowozie. Może niska temperatura spowodowała brak orientacji w terenie i lądowanie awaryjne w terenie zabudowanym.

Dla bezpieczeństwa został on przetransportowany do schroniska dla dzikich zwierząt w Mikołowie-Kamionce, gdzie jego stan ocenią profesjonaliści.

Foto:MW

MW

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.