13 lutego 2023 15:02

W dniu wczorajszym (12.02) strażnicy miejscy patrolujący rejon Ul. Sikorskiego, na wysokości "Piramidy" zauważyli starszego mężczyznę poruszającego się środkiem jezdni.

W związku z bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia, będący na miejscu funkcjonariusze, podjęli działania mające na celu ustalenie co mężczyzna robi w tym miejscu. Już po chwili, strażnicy wywnioskowali że mężczyzna ma problemy z pamięcią. Nie był on w stanie określić jak się nazywa, gdzie mieszka a przede wszystkim gdzie jest i jak się tutaj znalazł.

Patrol wezwał pogotowie ratunkowe celem przebadania mężczyzny. Trudno było z nim nawiązać logiczny kontakt, wybiegał swoją pamięcią do wydarzeń sprzed 20-30 lat. Strażnicy ustalili miejsce zamieszkania seniora, ale niestety okazało się, że mieszka sam. Ostatecznie udało się przekazać starszego mężczyznę pod opiekę rodziny.

 

Fot: Archiwum Straży Miejskiej Miasta Tychy

(MP)

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.