9 lutego 2023 10:52

Dla nas zgłoszenia dotyczące dzikich zwierząt dotyczą przede wszystkim czynności związanych z zabezpieczeniem i bezpiecznym przewiezieniem ich do Schroniska dla dzikich zwierząt w Mikołowie Kamionce

Z wszystkich 11882 otrzymanych zgłoszeń do dyżurnego blisko 10% stanowią interwencje dotyczące zwierząt. Nie prowadzimy statystyk dotyczących rodzajów i gatunków. Ale przekrój gatunkowy jest zaskakujący i co roku zdarzają się w naszych interwencjach jakieś „kwiatki” /prawieJ/. Oczywiście fauna występująca w naszych warunkach klimatycznych przeważa w zdarzeniach. Chyba dlatego w dalszym ciągu węże i inne egzotyczne płazy budzą w nas tyle emocji.

Wczoraj 8 lutego kolejna interwencja zrealizowana przez strażników. Mogę się pokusić o stwierdzenie że to jastrząb. Piękny ptak w dobrej kondycji przejęty przez nas w centrum miasta na ul.Dębowej. Jak w takich przypadkach transportujemy go do Schroniska dla dzikich zwierząt. Tam. profesjonalnie podczas kilkudniowej obserwacji ocenią jego kondycję. Zawsze w takich przypadkach mamy nadzieję, że to kolejny zdrowy okaz, który szybko wróci na wolność.

Niestety interwencji dotyczących zwierząt, które w różny sposób znalazły się poza swoim naturalnym środowiskiem jest coraz więcej. Miasto z jego darmowymi śmietnikami-stołówkami, to kusząca alternatywa dla zwierząt, które przyzwyczają się do ludzi i nowych warunków.

Przedstawiamy naszą interwencyjną menażerię.

MW

foto. SM Tychy

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.