25 stycznia 2023 13:29

Minął 1 tydzień zimowych ferii. Dla dzieci to przerwa w nauce i czas na odpoczynek. Część dzieci wyjechała na zorganizowany wypoczynek. Dla tych, którzy zostali w domach organizowane są stacjonarne zajęcia w klubach osiedlowych.

Zabawy na śniegu, jazda na sankach i nartach czy korzystanie z tyskich lodowisk to nasze lokalne, miejskie atrakcje. Wszyscy wiemy że pomysłowość naszych dzieci nie ma granic. Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców funkcjonariusze tyskiej Straży Miejskiej spotykają się z dziećmi i młodzieżą.

Nasze działania wpisują się w zadanie pt. ”Bezpieczne ferie”. Realizujemy to na spotkaniach edukacyjnych uświadamiając dzieciom jakie zagrożenia mogą napotkać w czasie zimowego szaleństwa. 

Mówimy o zagrożeniach jakie mogą napotkać w miejscach z pozoru bezpiecznych takie jak miejskie lodowiska, górki saneczkowe czy górskie stoki. Opowiadamy też o najprostszych rzeczach. Na co zwracać uwagę w czasie zabawy śnieżkami. Gdzie nie robić ślizgawek i dlaczego. Jak dbać o własne zdrowie i nie odmrozić sobie palców w czasie zabawy na mrozie.

Nie mogło zabraknąć również rozmów o ograniczonym zaufaniu wobec osób nieznajomych – „obcych’, o podstawowym bezpieczeństwie w intrenecie czy bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Uczestnicy zajęć bardzo chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami. Na koniec spotkania rozdaliśmy odblaski.

Czas ferii zimowych to wspaniała zabawa. Kto bezpiecznie się bawi, w kłopoty nie wpada.

MW

foto: SM Tychy

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.