10 stycznia 2023 0:00

Po dwuletniej przerwie ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli zorganizowany przez parafię pw. św. Marii Magdaleny pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby.

Hasło tegorocznego przemarszu to "Niechaj prowadzi nas gwiazda". Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć strażników miejskich, którzy "przybyli" na zabezpieczenie przemarszu Orszaku Trzech Króli 2023. Po godzinie 13 przed kościołem św. Marii Magdaleny na Starych Tychach uformował się orszak i wyruszył na trasę przemarszu. Przejście w kierunku Placu Baczyńskiego wymagało zamknięcia wszystkich poprzecznych dojazdów do ul. Bocheńskiego. I tym razem współpraca z Policją i służbami porządkowymi przebiegła sprawnie i bezproblemowo. 

Zabezpieczenie przemarszu a co za tym idzie zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców uczestniczących w wydarzeniu należy do naszych obowiązków. Niestety jak w każdym tego typu wydarzeniu poruszających się w tym rejonie kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i wykazać się dużym zrozumieniem dla uczestników i służb zabezpieczających.

foto: materiały SM

MW

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.