22 grudnia 2022 13:00

W tym świątecznym czasie, gdy spotykamy się z rodzinami w ciepłych i odświętnie przystrojonych domach, pamiętajmy o bezdomnych. To różni ludzie i różnorodne życiowe sytuacje.

Różne zdarzenia, skomplikowane i czasami niewyobrażalne doprowadziły do tego, że Ci ludzie nie spędzają świąt w komfortowych warunkach w świątecznie przystrojonych domach gdzie pachnie choinką i wigilijnymi potrawami.

Interwencje dotyczące bezdomności są nam doskonale znane. Najlepiej wiedzą to dyżurni przyjmujący dziesiątki zgłoszeń w tym czasie od mieszkańców miasta.

Dzisiaj patrol tyskiej Straży Miejskiej nie jechał na interwencję ze zgłoszenia. W okresie przedświątecznym odwiedzamy - nie kontrolujemy - znane nam miejsca przebywania bezdomnych z symbolicznym, gorącym, wigilijnym barszczykiem.

Gorący barszcz świetnie rozgrzeje w tym zimowym czasie i może choć trochę pozwoli zapomnieć o szarej codzienności. Może gdzieś w środku odezwie się wspomnienie wcześniej przeżytych pięknych świątecznych chwil, wywołując uśmiech na twarzy...

Wszystkim życzymy ciepłej i rodzinnej atmosfery w czasie Świąt Bożego Narodzenia 2022. Pomagajmy sobie i dbajmy o siebie nawzajem.

MW

foto:SM

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.