15 grudnia 2022 12:03

Do obowiązków należy oczyszczanie ze śniegu i lodu oraz usuwanie błota i innych zanieczyszczeń z chodnika wzdłuż nieruchomości pod warunkiem, że chodnik przylega bezpośrednio do nieruchomości.

Jeśli pas zieleni oddziela nieruchomość od przyległego chodnika właściciel nieruchomości zwolniony jest z tego obowiązku. Jeśli chodnik bezpośrednio przylega do nieruchomości obowiązek właściciela reguluje

UCHWAŁA NR XVI/338/20 RADY MIASTA TYCHY z dnia 30 kwietnia 2020 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Tychy.

Rozdział 1. Wymagania w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenie nieruchomości

§ 2 Obowiązek uprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z części nieruchomości służących do użytku publicznego powinien być realizowany przez właściciela nieruchomości poprzez odgarnięcie błota, śniegu oraz usunięcie lodu i innych zanieczyszczeń.

W przypadku niewywiązania się z tego obowiązku, można otrzymać mandat w wysokości 100 zł.

MW

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.