23 listopada 2022 8:08

W sobotę 19 listopada rozpoczęliśmy kolejny kurs samoobrony dla kobiet. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę na hali „Gwardii” przy ul.Wejchertów 20. Start o godz.11. Zakończenie kursu planujemy przed świętami.

Kolejny, krótki kurs samoobrony (chociaż bardziej można powiedzieć z elementami samoobrony) zrodził się z zapotrzebowania jakie zgłaszają do naszej jednostki mieszkańcy, a głównie tyszanki. Na kilku zajęciach nie nauczymy kursantek skomplikowanych technik, które trzeba poznać i powtarzać na regularnych treningach. Dwugodzinne zajęcia pozwalają jedynie na zapoznanie się z technikami, rodzajami obrony czy postaw. Głównie to zajęcia rekreacyjne.

Uczymy jednak uczestniczki jak się zachowywać w sytuacji zagrożenia. Jak takich sytuacji unikać i nie prowokować agresywnych zachowań.

Nauka odpowiednich nawyków pozwala unikać nie tylko realnej walki, ale w znacznym stopniu zmniejsza stres i poczucie zagrożenia. Paraliżujący strach i panika to uczucia, które tworzą się w naszych głowach. Trzeba pamiętać, że „głowa” to nasz największy przyjaciel, ale też i wróg.

Ćwiczmy nie tylko ciało, ale też umysł. Każde ćwiczenie i każda nowa technika zwiększają nasze poczucie bezpieczeństwa i powodują lepsze samopoczucie.

A to przecież jest najważniejsze. W zdrowym ciele zdrowy duch!

MW

fot.SM

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.