15 listopada 2022 13:30

Z okazji Dnia Seniora w tyskiej Mediatece zorganizowano konferencję "Bezpieczny Senior". Straż Miejska czynnie włącza się do działań związanych z profilaktyką i bezpieczeństwem mieszkańców w mieście. Dlatego też nie mogło nas zabraknąć na tej konferencji.

Organizatorem konferencji „Bezpieczny senior w Tychach” był Dzienny Dom Pomocy Społecznej „Wrzos”. To z inicjatywy tej organizacji w tym roku tyscy seniorzy uczestniczyli w kursach samoobrony organizowanych przez Straż Miejską. Najważniejsze, że pomysł aktywnych zajęć z samoobrony wyszedł od samych seniorów.

Dlatego na konferencji podjeliśmy tematy:

  • samoobrona i prawo
  • dlaczego robimy zajęcia samoobrony
  • dla kogo prowadzimy zajęcia samoobrony w mieście
  • jakie są korzyści dla każdego uczestnika
  • jakie mamy wyniki – statystyka

Na zakończenie prezentacji był krótki pokaz umiejętności seniorek, które już uczestniczyły w kursie. Teraz mogły się bronić same!

PAMIETAJ!

Możliwość efektywnej samoobrony wobec znacznie silniejszego przeciwnika można uzyskać po wieloletnim treningu. Efektywny trening polegający na wielokrotnym powtarzaniu tych samych sekwencji ruchów i wykształceniu właściwych reakcji mięśni

Ćwiczenia wzmacniają kondycję, siłę i czas reakcji mięśni

Samoobrona polega w głównej mierze na wykorzystywaniu tzw. pamięci mięśniowej wykształconej w trakcie wieloletnich aktywacji, gwarantującą natychmiastową reakcję w sytuacji zagrożenia

TRENUJ I ĆWICZ – na ZDROWIE!

ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZE ZAJĘCIA

MW

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.