10 listopada 2022 14:26

Dzisiaj w wielu tyskich szkołach odbywają się uroczyste akademie z okazji Dnia Niepodległości. Niestety w szkole podstawowej nr 37 podczas uroczystości kilku uczniów źle się poczuło i mało kłopoty z oddychaniem.

Szybka decyzja dyrekcji o ewakuacji uczniów poza obiekt nie pozwoliła na tragiczniejszy rozwój wypadków. Powiadomiono wszystkie służby ratunkowe w mieście. Na miejsce przyjechały specjalistyczne pojazdy ratownictwa chemicznego Straży Pożarnej.

Policja i Straż Miejska szybko zabezpieczyła miejsce ewakuacji dzieci. Niestety nie było czasu na zabranie ubrań. Pogoda dzisiaj nie dopisywała i było zimno. Kluczowym elementem było zabezpieczenie dzieci przed wychłodzeniem. Szybko podstawiono autobusy miejskie, które pełniły rolę tymczasowego ciepłego schronienia dla ewakuowanych zziębniętych dzieci.

Ratownicy medyczni udzielali pomocy najbardziej poszkodowanym i badali dzieci pod kątem wydolności oddechowej. Po weryfikacji stanu zdrowia dzieci były przekazywane rodzicom i opiekunom.

Na kolejnym przykładzie możemy się przekonać że szybka i sprawna ewakuacja jest jednym z najważniejszych elementów działań ratowniczych. Sprawne opuszczenie zagrożonego obiektu pozwala oddalić się od bezpośredniego zagrożenia a wcześniejsze ćwiczenia zapobiegają panice.

MW

mat.fot.SM

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.