20 grudnia 2022 11:52

Nowe defibrylatory AED HeartSine Samaritan PAD 350P znajdują się na wyposażeniu tyskiej Straży Miejskiej.

Codzienne życie bardzo często weryfikuje nasze założenia i plany. Tak jest również w codzienne służbie strażników. Bardzo często z pozoru zwykłe i normalne zgłoszenie do dyżurnego SM w terenie zaczyna się od udzielenia I pomocy. Mając na względzie potrzeby służby każdy funkcjonariusz tyskiej Straży Miejskiej jest przeszkolony w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. W wielu sytuacjach liczy się każda minuta. A czas udzielenia pomocy jest kluczowym elementem nierzadko ratującym życie.

Zdajemy sobie sprawę, że nie tylko przeszkolenie jest ważne. Praktyka i ciągłe ćwiczenie zmniejszają stres i ułatwiają szybkie i profesjonalne podejmowanie interwencji.

Niemniej ważnym elementem w udzielaniu pierwszej pomocy są defibrylatory AED. Do naszej "służby" trafiły 3 defibrylatory AED - HeartSine Samaritan PAD 350P. Jeden jest dostępny w samochodzie patrolu interwencyjnego SM drugi jest na wyposażeniu DYżurnego SM a trzeci został zamieszczony na Dworcu PKP w pobliżu Posterunku SM. 

Obsługa AED jest bardzo prosta i intuicyjna. Po uruchomieniu włączają się komendy głosowe z algorytmem postępowania. Warto jednak w "wolnym czasie" zapoznać się z urządzeniem i dołączoną do niego instrukcją.

Nowy sprzęt został zainstalowany a funkcjonariusze zostali przeszkoleni przez ratowników. Mam nadzieję, że defibrylator nie będzie musiał być nigdy używany a bateria wyczerpie się ze starości.

MW

foto:SM

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.