22 września 2022 13:00

Festyny osiedlowe dla naszej formacji to dobra forma prezentacji jednostki oraz bezpośrednie spotkanie z tyszanami, które nie jest zainicjowane interwencją. Pozwalają na bliski kontakt z mieszkańcami i przybliżenie specyfiki naszej działalności.

Na każdej tego typu imprezie odbywającej się w naszym mieście strażnicy, a zwłaszcza strażnicy dzielnicowi chętnie spotykają się z mieszkańcami lokalnych społeczności. Można spokojnie porozmawiać. Strażnicy opowiadają o swoich prawach i w przystępny sposób wyjaśniają zawiłości obowiązujących przepisów.

Pomiędzy zabawą, teatrzykiem i prezentacją jednostki zawsze jest czas na dyskusje o poważnych tematach w luźnej, niestresującej atmosferze. Chociaż prezentacja „trzeciego przedziału” czyli okratowanego, zabezpieczonego miejsca do przewozu osób niebezpiecznych, dla najmłodszych jest realnym zderzeniem z brutalną rzeczywistością. Widać to po dzieciach, kiedy nagle zamykana jest krata i zatrzaskiwane są zabezpieczenia. Na szczęście zawsze w pobliżu jest czujny rodzic.

Tata i mama zawsze uratuje:)

MW

foto:SM Tychy

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.