21 września 2022 12:54

Funkcjonariusze tyskiej Straży Miejskiej z chęcią i zaangażowaniem uczestniczą we wszystkich projektach miejskich, promujących zasady bezpieczeństwa wśród najmłodszych. Tutaj świetnie sprawdza się zasada: "czym skorupka za młodu nasiąknie..."!

16 września w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności czasowo zamknięto ul. Czarnieckiego. Pilotażowy projekt "Szkolna ulica" promuje ideę ograniczenia ruchu drogowego przy placówkach oświatowych. W takich okolicznościach nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy Straży Miejskiej. W wydzielonej "strefie bezpieczeństwa" razem z innymi służbami edukowaliśmy dzieci i młodzież szkolną. 

"Autochodzik" dla najmłodszych uczestników ruchu wprowadzający w meandry przepisów o ruchu drogowym. Kamizelki i odblaski dla lepszej widoczności. Zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. "Prowadzenie" pojazdów czy bardziej poruszanie się w tych pojazdach po jezdni jako uczestnicy ruchu kołowego.

To wszystko dobre praktyki, które staramy się przybliżyć najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.

   

Dla starszych dzieci i młodzieży przygotowaliśmy stanowisko z fantomem do treningu udzielania I pomocy. Uważamy, że trening wszędzie i w każdych okolicznościach jest dobry i wskazany. Ciągłe ćwiczenia wykształcają pamięć mięśniową, a co najważniejsze zmniejszają stres wywołany sytuacjami zagrażającymi życiu. Pozwala to na spokojniejsze i racjonalne podejmowanie działań. To bezpośrednio przekłada się na jakość udzielonej pomocy. Nie bójmy się ratować życia! Więc uratujmy najpierw wszystkie fantomy.

   

MW

foto:SM Tychy

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.