15 lipca 2022 14:18

Czas na podsumowanie przedwakacyjnej, corocznej akcji prowadzonej przez Straż Miejska miasta Tychy w tyskich podstawówkach. Jakże ważna dla bezpieczeństwa naszych dzieci no i oczywiście dla nas „dorosłych” użytkowników dróg jest „Karta rowerowa”.

W Straży Miejskiej w Tychach pracuje funkcjonariusz, który posiada uprawnienia do prowadzenia egzaminów na kartę rowerową. W latach poprzednich egzaminy przeprowadzane były wspólnie z funkcjonariuszami KMP Tychy. Jednak ilość szkół i ilość uczniów którzy chcą uzyskać uprawnienia jest tak duża, że zaczynało to powodować problemy związane z organizacją służby. Dlatego też całą akcję i końcowe egzaminy prowadzimy we własnym zakresie. Przedwakacyjne egzaminy na kartę rowerową zostały wpisane w zakres działalności naszej profilaktyki.

W tym roku pierwszy raz przeprowadziliśmy również egzamin teoretyczny w jednej z tyskich szkół. Do egzaminu przystąpiło 38 uczniów.

  

Egzaminy na kartę rowerową prowadzimy w szkołach, które zgłaszają się do nas z takim „zapotrzebowaniem” i ustalamy termin. Dlatego tak ważne jest żeby odpowiedzialne osoby zgłaszały się do nas wcześniej podając oczywiście ilość osób i grup. To bardzo ułatwia nam planowanie egzaminów i co dla nas najważniejsze bieżącej służby. Dla przypomnienia, funkcjonariusze realizujący działania profilaktyczne są normalnie wykorzystywani w służbie patrolowej.

„Karta rowerowa 2022” w liczbach:

-1 egzamin teoretyczny

-38 uczniów przystąpiło do egzaminu teoretycznego,

-17 egzaminów praktycznych.

-776 uczniów przystąpiło do egzaminu praktycznego.

/MW/

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.