9 czerwca 2022 22:08

Z początkiem czerwca, tyscy strażnicy miejscy rozpoczęli sezon letni na zbiorniku wodnym “Paprocany”. Jak co roku wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Tychach, zadbają o bezpieczeństwo w okolicy kąpieliska, plaży oraz terenów rekreacyjnych.

Kolejny raz w sezonie letnim przy Jeziorze Paprocańskim strażnicy miejscy wraz z policjantami tworzą tzw “Ogniwo Wodne”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie nie tylko “Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany”, ale także terenów leśnych jak i samego kąpieliska. Głównymi zadaniami przez cały okres działania ogniwa jest dbanie o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą, zabezpieczanie imprez organizowanych nad zbiornikiem, zwracanie uwagi na kłusowników, oraz prowadzenie akcji ratunkowych w podległym rejonie.

W razie zagrożenia bezpieczeństwa w rejonie Jeziora Paprocańskiego, można kontaktować się z dyżurnym straży miejskiej w Tychach pod numerem: 986 lub bezpośrednio pod numerem alarmowym: 112

 

Fot: Materiały prasowe Straży Miejskiej Miasta Tychy

(MP)

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.