24 maja 2022 12:54

Może wpływ na "bojową" postawę tyskich seniorów ma obecna, bądź co bądź, niepewna sytuacja na arenie międzynarodowej jednak istotą spotkań jest wspólne spotkanie i ćwiczenie razem. Tyscy seniorzy na zajęciach samoobrony szkolą się z technik walki jednocześnie podnosząc swoją tężyznę fizyczną.

Z zapotrzebowania jakie otrzymujemy od różnych klubów, stowarzyszeń czy rad osiedlowych dotyczących naszych tyskich seniorów wynika, że nie tylko młodzi ludzie trenują i chcą się doskonalić w sportach walki. Seniorzy tak aktywnie ruszyli na salę, że trudno ustawić zajęcia w kalendarzu i zadowolić wszystkie organizacje. Na pierwszych zajęciach instruktor prowadzi trening rekreacji ruchowej i zapoznaje się z możliwościami uczestników. Po rozgrzewce prezentowane są podstawowe postawy a następnie techniki.

  

Oczywiście ze względu na zakres ruchu uczestników postawy i techniki uwzględniają ich mozliwości. Zrezygnowano z kopnięć z obrotu i wyskoków...tym razem!

Zajęcia, jak widać na zdjęciach, cieszą się dużym zainteresowaniem. Każdy wykonuje ćwiczenia w swoim tempie i w miare swoich możliwości. Na ogromną pochwałe zasługuje ich ogromne zaangażowanie. Widać, że seniorom się po prostu chce to robić. Przychodzą z radością i przyjemnością.

Ćwiczenie razem ma ogromną zaletę. Zbliża ludzi. Pozwala wyrwać się z własnych czterech ścian domu. I najważniejsze. Ludzka chęć rywalizacji, która zdrowo pobudza do życia i pozwala na dodatkową "produkcję" endorfin! To daje siłę każdemu i w każdym wieku.

      

Seniorzy tak się "rozkręcili", że niektórzy uczestnicy już wyrazli chęć uczestniczenia w przygotownaich do startu w zawodach:)

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.