14 stycznia 2022 11:05

6 stycznia, parę minut przed godziną 13, do dyżurnego Straży Miejskiej Miasta Tychy, wpłynęło zgłoszenie, że przy jednej z posesji na ul. Głównej ma leżeć prawdopodobnie ranna sarna.

Strażnicy miejscy, którzy udali się na miejsce odnaleźli zwierzę. Sarna była bardzo osłabiona, niewykluczone że mogła brać udział w zdarzeniu drogowym a w popłochu i amoku uciekła w rejon niedalekich zabudowań. Strażnicy we własnym zakresie zabezpieczyli zwierzę, oraz przewieźli do „Leśnego Pogotowia” w Mikołowie – Kamionce, gdzie trafiła pod opiekę specjalistów.

Straż Miejska Miasta Tychy, podejmuje interwencje nie tylko w przypadku zwierząt domowych jak psy czy koty, ale także dzikich jak sarny czy dziki. Niejednokrotnie zdarza się tak, że strażnicy są pierwsi na miejscu kolizji w którym ucierpiało dzikie zwierze. Wiedza oraz doświadczenie, pozwala na profesjonalne udzielenie pomocy rannemu zwierzęciu.

Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.