21 grudnia 2021 8:40

Strażnicy odwiedzają placówki i uczą dzieci, jak powinny reagować w trudnych sytuacjach, jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak i co powiedzieć dzwoniąc na numer alarmowy.

O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielania pierwszej pomocy, nikogo chyba przekonywać nie trzeba. Wiedzę z zakresu ratownictwa powinien posiadać każdy z nas – niezależnie od wieku. Nigdy nie wiemy, kiedy przyjdzie nam ją wykorzystać w praktyce. Na naukę nigdy nie jest za wcześnie...

Uczniowie tyskich szkół, pod nadzorem wykwalifikowanych strażników na nowoczesnych fantomach pozwalających poznać techniki pierwszej pomocy mają okazję przećwiczyć różne niezbędne czynności mogące uratować życie ich rówieśników lub bliskich.

Statystycznie każdy   cz łowiek, co najmniej 3 razy w życiu jest świadkiem wypadku i stawia czoło sytuacji, w której od jego umiejętności udzielania pomocy zależy czyjeś zdrowie i życie.

"Los rannego spoczywa w rękach tego, kto założy mu pierwszy opatrunek" - tak 124 lata temu powiedział płk lekarz Nicholass Sen - dlatego tak ważne jest wpajanie od najmłodszych lat idei udzielania pierwszej pomocy.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.