25 listopada 2021 17:13

Strażnicy miejscy wraz z kilkoma pracownikami urzędu miasta w Tychach, wzięli udział w szkoleniu z zakresu obchodzenia się z niebezpiecznymi, agresywnymi czworonogami.

Na co dzień strażnicy pełniący służbę na terenie miasta, mają do czynienia z bezpańskimi zwierzętami. Niejednokrotnie zdarza się tak, że pies jest płochliwy lub po prostu agresywny.

Szkolenie które zostało przeprowadzone na terenie straży miejskiej, przygotowuje strażników do skutecznego a przede wszystkim bezpiecznego odłowu zwierzęcia, a w późniejszym czasie transportu do Miejskiego Schroniska.

Straż Miejska Miasta Tychy, nie tylko zajmuję się zwierzętami domowymi takimi jak psy czy koty, a w przypadku zwierząt dzikich sarny lub bociany. Liczba interwencji z bezdomnymi zwierzętami w ciągu ostatnich kilku lat stale rośnie, a z ciekawszych zwierząt należy przypomnieć między innymi: Heloderme Meksykańską, Ptasznika Królewskiego, Węża Zbożowego, Jaszczurkę Perłową czy Gekona Lamparciego.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.