Aktualności

Strażnicy miejscy wraz z kilkoma pracownikami urzędu miasta w Tychach, wzięli udział w szkoleniu z zakresu obchodzenia się z niebezpiecznymi, agresywnymi czworonogami.

Na co dzień strażnicy pełniący służbę na terenie miasta, mają do czynienia z bezpańskimi zwierzętami. Niejednokrotnie zdarza się tak, że pies jest płochliwy lub po prostu agresywny.

Szkolenie które zostało przeprowadzone na terenie straży miejskiej, przygotowuje strażników do skutecznego a przede wszystkim bezpiecznego odłowu zwierzęcia, a w późniejszym czasie transportu do Miejskiego Schroniska.

Straż Miejska Miasta Tychy, nie tylko zajmuję się zwierzętami domowymi takimi jak psy czy koty, a w przypadku zwierząt dzikich sarny lub bociany. Liczba interwencji z bezdomnymi zwierzętami w ciągu ostatnich kilku lat stale rośnie, a z ciekawszych zwierząt należy przypomnieć między innymi: Heloderme Meksykańską, Ptasznika Królewskiego, Węża Zbożowego, Jaszczurkę Perłową czy Gekona Lamparciego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×