Aktualności

22 listopada, parę minut przed godziną 10, dyżurny straży miejskiej miasta Tychy otrzymał zgłoszenie, o przedmiocie przypominającym niewybuch który znajduje się na terenie jednej z posesji przy ul. Żorskiej.

Na miejsce odnalezienia nietypowego przedmiotu, bezzwłocznie udał się patrol pełniący służbę na terenie miasta. Po przybyciu we wskazany przez dyżurnego rejon, zgłoszenie zostało potwierdzone, a przedmiotem okazał się być pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Strażnicy miejscy wraz z pozostałymi służbami przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, do działań wezwany został również Patrol Saperski. Na czas neutralizacji niewybuchu z budynku ewakuowani zostali także lokatorzy (17 osób).

 
Po około dwóch godzinach pocisk został wywieziony przez saperów na poligon, a działania na miejscu zakończono.
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×