Aktualności

18 listopada w godzinach 17-19, w kilku punktach na terenie miasta, odbywała się akcja profilaktyczna "Świeć Przykładem".

Strażnicy Miejscy wraz z Policjantami, Strażakami oraz lokalnym portalem 112Tychy.pl, włączyli się do akcji organizowanej przez radio Express 92,3FM, mającej na celu propagowanie wśród mieszkańców nawyku noszenia elementów odblaskowych. Podczas dwóch godzin, mundurowi odwiedzili kilka punktów (Stadion Miejski przy ul Edukacji 7, Plac Baczyńskiego, ul. Dmowskiego - parking przy Bramie Słońca oraz ul. Sikorskiego - parking przy OW Paprocany) - rozdając mieszkańcom miasta elementy odblaskowe, ponadto każdy mógł spróbować swoich sił w przeprowadzeniu Resustytacji Krążeniowo Oddechowej, na specjalnym do tego celu fantomie, czy obejrzeć wyposażenie wozu straży pożarnej lub radiowozu straży miejskiej.

Akcja kolejny raz cieszyła się sporym zainteresowaniem, nie tylko wśród dzieci ale także opiekunów, którzy uczulali najmłodszych o nakazie noszenia elementów odblaskowych.

 

Przypominamy!

Zgodnie z art. 11 ustawy Prawo o ruchu drogowym, pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

 

Zalecamy!

Noszenie elementów odblaskowych po zmroku, bez względu na obszar w jakim przebywamy.

 

Fot: 112Tychy.pl

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×