Aktualności

25 lipca, strażnicy miejscy wzięli udział w zabezpieczeniu parafialnego odpustu, podczas którego odbyło się świecenie pojazdów. Jest to jedna z największych w Polsce tego typu uroczystości.

Jak co roku, strażnicy miejscy aktywnie włączyli się w zabezpieczenie procesji (zamknięcie dróg), podczas której biskup Adam Wodarczyk, dokonał poświęcenia pojazdów zaparkowanych w sąsiedztwie kościoła pw. Św. Krzysztofa. Sume odpustową rozpoczęła uroczysta msza święta, podczas której strażnicy miejscy wystawili poczet sztandarowy Miasta Tychy.

Od wielu lat, kierowcy przyjeżdżają  do Tychów niemal z całego Śląska - m.in. z Katowic, Mikołowa, Piekar Śląskich, Pszczyny, Gliwic i Zabrza. Kierowcy święcą swoje pojazdy, wierząc, że święty Krzysztof (patron Miasta Tychy) zapewni im bezpieczeństwo na drogach.

Fot. Tomasz Gonsior

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×