Aktualności

Sezon wakacyjny w pełni. Wielu mieszkańców naszego miasta wyjechało na wakacyjny odpoczynek. Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu swoich zwierząt.

16 lipca, parę minut po godzinie 14, dyżurny Straży Miejskiej Miasta Tychy, otrzymał zgłoszenie, że po elewacji jednego z bloków przy Ul. Rodakowskiego ma chodzić duży, egzotyczny pająk. Na miejsce tej nietypowej interwencji - bezzwłocznie udał się patrol który na wysokości trzeciego piętra, dostrzegł nietypowego gościa.

Ze względu na utrudniony dostęp, jeden z mieszkańców umożliwił strażnikom wejście na swoj balkon, wówczas podjeto próbę odłowu pająka - czym zajął się odpowiednio przeszkolony do tego typu zadań strażnik miejski.

Po około 20 minutach, pająk znajdował się już "na ziemi", został zabezpieczony a mieszkańcy bloku przy ul. Rodakowskiego mogli odetchnąć z ulgą. 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×