22 czerwca 2021 10:35

20 czerwca, parę minut po godzinie 16 strażnicy miejscy pełniący służbę w rejonie Jeziora Paprocańskiego, otrzymali informacje iż w rejonie śluzy, ratownicy WOPR mają przeprowadzać Resustytacje Krążeniowo - Oddechową u mężczyzny podjętego z wody.

W trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia, funkcjonariusze zostali poinformowani że na miejsce udaje się zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, w związku z powyższym strażnicy udali się w rejon boiska sportowego, celem zabezpieczenia lądowiska jak i najbliższego otoczenia przed dostępem osób trzecich.

Po wylądowaniu latającej karetki, załogę LPR na miejsce interwencji przetransportował patrol KMP Tychy, natomiast strażnicy przetransportowali strażaków JRG PSP Tychy wraz z parawanem oraz pozostałym sprzętem ratowniczym. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze bezzwłocznie przystąpili do rozłożenia parawanu, wyznaczenia bezpiecznej strefy - wyznaczając teren akcji ratowniczej, oraz asystując zespołom ratownictwa medycznego w czynnościach ratunkowych.

Po przywróceniu krążenia, mężczyznę przeniesiono do będącej na miejscu karetki pogotowia, która przewiozła poszkodowanego na wyznaczone lądowisko. Podczas transportu chorego pomiędzy karetką a śmigłowcem, kolejny raz nastąpiło Nagłe Zatrzymanie Krążenia. Niestety pomimo wysiłku medyków, funkcji życiowych nie udalo się przywrócić. 

 
Fot: 112Tychy.pl 
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.