13 listopada 2019 13:30

9 listopada 2019 roku ruszyła kolejna edycja bezpłatnego kursu samoobrony. To już po raz 35 mieszkanki Tychów mogą zadbać o swoją sprawność fizyczną, kondycję a także nabyć prawidłowe wzorce zachowań.

Kurs samoobrony jest częścią akcji „Bezpieczne Tychy – Dość Milczenia”.

- Zainteresowanie jest ogromne, jak zwykle zresztą. Lista chętnych Pań został zamknięta już w połowie października.

Na kurs mogło zapisać się 100 osób, więcej po prostu nie pomieści sala, na której odbywają się treningi.

Zajęcia prowadzą funkcjonariusze  Straży Miejskiej miasta Tychy.  Oparte są one na różnorodnych technikach  atakowania i obrony fizycznej: uderzeniach, kopnięciach, dźwigniach, walkach w parterze, kontrolowanie przeciwnika, poruszanie się i obserwacji.

Kursantki nauczą się nie tylko reagować szybko, ale prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku, kontrolować swoje emocje i przede wszystkim unikać konfliktów.

Na zajęciach nie brakuje dobrego humoru, przesympatycznej atmosfery i wielu pozytywnych emocji. :)

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.