12 listopada 2014 12:10

W dniach 7 – 8 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 mieszczącej się przy ul. Fitelberga 8,dla klas I zostały przeprowadzone prelekcje. Prowadzącymi byli funkcjonariusze z działu profilaktyki tyskiej Straży Miejskiej.

Tematem zajęć stało się „Bezpieczeństwo ucznia w domu, w szkole i na ulicy”. Celem spotkań było uświadomienie dzieciom sytuacji i zachowań zagrażających ich zdrowiu i życiu.

W związku z licznymi zgłoszeniami dotyczącymi osób zaczepiających uczniów idących do szkoły, omówiono zasady ograniczonego zaufania wobec „OBCYCH”. Łatwowierność i naiwność dziecka są często przyczynami kłopotów. Dlatego też niezbędne jest wyrobienie w dziecku odruchu nieufności wobec osób nieznajomych. Położono nacisk na bezwzględny zakaz dzieciom:

  • przyjmowania od obcych jakichkolwiek prezentów, słodyczy,
  • oddalania się z obcymi,
  • wsiadania do pojazdów kierowanych przez obcych
  • udzielania informacji dotyczących imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, rodziców.

Łączna ilość uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej nr 18 biorących udział w spotkaniu to około 130 osób.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.