1 stycznia 2023 15:05

Straż Miejska posiada uprawnienia do zakładania urządzeń blokujących koła zgodnie z art.130a ust. 8 i 9  ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. „Prawo o ruchu drogowym”, który mówi o tym, że pojazd może być unieruchomiony przez zastosowanie urządzenia do blokowania kół w przypadku pozostawienia go w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie utrudnia ruchu lub nie zagraża bezpieczeństwu. Blokada zakładana jest na przednie koło pojazdu od strony kierowcy.

Po założeniu blokady koła, strażnik umieszcza informację zawierającą adres oraz numer telefonu Straży Miejskiej Miasta Tychy. 

Informacja pozostawiana jest za wycieraczką szyby pojazdu od strony kierowcy.

W celu zdjęcia blokady należy:

  1. Zadzwonić na podany w informacji numer telefonu alarmowego 986 lub (32) 776-39-86 wskazując miejsce zaparkowanego pojazdu, markę, oraz jego numer rejestracyjny. Dyżurny Straży Miejskiej skieruje na miejsce patrol. 

  2. Po przybyciu funkcjonariuszy, należy mieć przygotowane wymagane dokumenty do kierowania pojazdem i jego używania.

  3. W przypadku braku możliwości kontaktu telefonicznego, należy zgłosić się do Straży Miejskiej mieszczącej się przy ul. Budowlanych 67 bądź całodobowo na Dworzec PKP.

Interwencja wobec kierującego, na którego samochód założono blokadę, może zakończyć się pouczeniem, mandatem karnym lub skierowaniem sprawy do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.