9 września 2015 15:18

Straż Miejska Miasta Tychy jest użytkownikiem  Systemu Monitoringu Wizyjnego Miasta Tychy /SMWMT/ i za jego pomocą prowadzi obserwację wybranych części miasta.

Straż Miejska posiada stały dostęp do nagrań SMWMT i jako użytkownik systemu może przeglądać oraz zabezpieczać wskazane części materiału wizyjnego na nośnikach zewnętrznych.

Każdy mieszkaniec może zwrócić się pisemnie o przegląd i zabezpieczenie nagrania z SMWMT przedstawiając powód takiego wystąpienia oraz niezbędne dane uczestników zdarzenia takie jak:

  • data oraz przedział czasowy wystąpienia zdarzenia,
  • dokładne miejsce wystąpienia zdarzenia- ulica nr domu, najbliższy nr posesji, elementy charakterystyczne otoczenia, szczegóły architektoniczne,
  • znaki szczególne, jednoznacznie identyfikujące szukany pojazd (marka, kolor, nr rejestracyjny itd.),
  • cechy charakterystyczne osób (kolor ubrania, postura, sposób poruszania się itp.)
  • dane kontaktowe (telefon, email)
Materiał "ze wskazania" prywatnego zostaje zabezpieczony na okres 3 msc. od daty ujawnienia zdarzenia i jest przechowywany w postaci elektronicznej. Po zabezpieczeniu materiały Wnioskodawca informowany jest wskazaną droga komunikacji o jego zabezpieczeniu i możliwości wykorzystania przez uprawnione osoby.


W sprawie monitoringu miejskiego prosimy o kontakt:

  • nr tel. 32-776 3920,
  • email: mariusz.wojakowski@umtychy.pl lub strazmiejska@umtychy.pl
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.