Do Biura Rzeczy Znalezionych przyjmowane są przedmioty znalezione na terenie gminy, które przedstawiają określoną wartość materialną.

Przyjęcie przedmiotu znalezionego jest potwierdzane stosownym poświadczeniem, w którym są określone n/w dane:
  • imię, nazwisko i adres znalazcy
  • opisany przyjęty przedmiot
  • czas i miejsce znalezienia
  • jeżeli znalazca żąda znaleźnego zostaje dokonana wzmianka w poświadczeniu.

Biuro Rzeczy Znalezionych poszukuje właściciela zgubionego przedmiotu umieszczając ogłoszenie na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta Tychy.

W przypadku zgłoszenia się właściciela rzeczy zgubionej odbiór przedmiotu nastąpi po przedstawieniu dokumentu potwierdzającego własność ( faktura, paragon itp.). Gdy właściciel nie posiada ww. dokumentu musi szczegółowo opisać rzecz z podaniem ” znamion” charakterystycznych czyli udowodnić, że rzecz należy do niego.

Jeżeli przedmiot posiada znaczną wartość albo jest to niezbędne ze względu na jego właściwości lub okoliczności w jakich został znaleziony w razie potrzeby zostanie umieszczone ogłoszenie w prasie oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta Tychy.

Gdy nazwisko i miejsce zamieszkania osoby uprawnionej do odbioru rzeczy zostaną ustalone będzie ona niezwłocznie wezwana do odbioru rzeczy.

W przypadku gdy nie znajdzie się właściciel rzeczy jest ona przechowywana przez dwa lata a po upływie tego okresu przechodzi stosowną Decyzją Administracyjną na rzecz Skarbu Państwa. Dalsze postępowania prowadzi Urząd Skarbowy.

Jeżeli zgubiłeś czy utraciłeś swoją własność wskutek kradzieży czy zaniedbania zadzwoń pod nr 32-776 3922 i spytaj!  Przedmioty często się odnajdują i wracają do właściciela.
 

Ostatnie obwieszczenia

BRZ TELEFON

19.10.18

Na terenie Miasta Tychy w dniu 22 września przy ul. Bukowej został znaleziony telefon komórko marki Huawei model SLA-L22

BRZ TELEFON

10.10.18

Na terenie Miasta Tychy został znaleziony telefon komórkowy marki SAMSUNG GALAXY TREND przy ul. Elfów 29 w dniu 29 września br.

BRZ KLUCZ

09.10.18

W dniu 2 października na terenie Miasta Tychy został znaleziony klucz prawdopodobnie do pojazdu marki Volkswagen przy ul. Rolnej 53.

BRZ TELEFON

09.10.18

23 września na terenie Miasta Tychy został znaleziony tel kom marki MOTOROLA w rejonie przedszkola przy ul. Fitelberga

BRZ TELEFON

09.10.18

W dniu 19 września 2018 r przy ul. Wejchertów 14 , na trawniku został odnaleziony telefon kom. marki SAMSUNG GALAXY J 3

BRZ TELEFON

18.09.18

Na terenie miasta Tychy w dniu 2 września br. został odnaleziony telefon marki Iphone przy ul. Dmowskiego.

BRZ TELEFON

14.09.18

W miesiącu sierpniu w pojeździe komunikacji miejskiej MZK Tychy zostały znalezione telefony komórkowe: HUAWE4I, SONY EXPERIA, LG SPIRI.

BRZ TELEFON

03.09.18

W dniu 25 sierpnia na terenie MIASTA TYCHY został odnaleziony telefon komórkowy marki SAMSUNG GALAXY J1 przy ul. Nad Jeziorem.

BRZ ROWER

28.08.18

Na terenie Miasta Tychy 2o sierpnia przy ul. Harcerskiej 15 został znaleziony rower Merida.

BRZ TELEFON

27.08.18

Na terenie Miasta Tychy w dniu 27 lipca 2018 roku przy ul. Sikorskiego został znaleziony telefon komórkowy marki honor.

 

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×