Aktualności

Dnia 27 października, w piątek odbyło się spotkanie przedszkolaków z funkcjonariuszami Straży Miejskiej Miasta Tychy.

  Funkcjonariusze zapoznali dzieci z obowiązującymi przepisami dotyczącymi pieszych podczas poruszania się po „ulicach „ naszego miasta. Wyjaśnili w których miejscach pieszy może przechodzić przez drogę i dlaczego.  Przypomnieli również kolory świateł z sygnalizatora przy przejściu : czerwony- stój, zielony – idź.

Omówiona została również bezpieczna podróż maluch w samochodzie. Pokazano zastosowanie oraz właściwości zabezpieczające fotelika i omówiono ważną rolę pasów bezpieczeństwa.

Poinformowano również przedszkolaków o obowiązku noszenia odblasków . Wytłumaczono, oraz zobrazowano ich funkcjonalność.

Na zakończenie spotkania, każdy przedszkolak otrzymał linijkę odblaskową, którą zobowiązał się nosić w drodze „do” jak i „z” przedszkola do domu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×